DUYURU ve ETKİNLİK DETAYI

15.04.2019

KESO DAN KENTLER ÇOCUKLARINDIR ETKİNLİĞİ

İlçemizde 15-22 Nisan haftasında kutlanacak olan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası (KESO) 4. ve 5. Sınıf öğrencilerinden oluşan 100 çocuğumuza “Kentler Çocuklarındır” gezisi düzenleyecektir.

Kuşadası Kaymakamlığı’nca düzenlenen Turizm Haftası boyunca 15 Nisan Pazartesi ve 17 Nisan Çarşamba günleri düzenlenecek olan “Kentler Çocuklarındır” etkinliklerinde KESO, diğer Sivil Toplum Örgütleri TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) ve ATRO (Aydın Turist Rehberleri Odası) ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği Soğucak, Kirazlı, Yaylaköy, ve Yeniköy’deki okullarımızda okuyan 4. ve 5. sınıf öğrencilerinden oluşacak 100 kişilik öğrenci topluluğu kentimizin İkioluklu Mahallesi, KUAKMER Müze Evi, Kale Kapısı, migro minyatür müzesi ve Kervansaray gibi kentin hafızasında yer almış yer ve anıtları Profesyonel Turist Rehberi abla ve ağabeyleri ile birlikte gezerek bilgilendirilecekler. Konuyla ilgili yönetim kurulu Başkanı Ahmet Çalım “Turizm ilçesiyiz ve turizmin önemini çocuklarımızla şimdiden paylaşmakta yarar var. Bu yaşta kentimizi tanımaya, turistik mekanlarımızı öğrenmeye başlayacaklar ve çocuklarımızın ileriki yıllarda ilçemiz turizmi için çok faydalı bireyler olacaklarına eminim” dedi.

KESO şimdilik sadece Turizm Haftası nedeniyle düzenlenen bu gezi ve turların ileride de Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği halinde daha da yaygınlaştırılması ve çocuklarımızın içerisinde yaşadığı kentin hafıza mekanları konusunda bilgilendirilmesini amaçlamaktadır.

KESO DAN KENTLER ÇOCUKLARINDIR ETKİNLİĞİ